Роналдо наниза 4 при 7:1 над Селта

Кристиано Роналдо се разписа четири пъти, Гарет Бейл добави едно попадение.

Кристиано Роналдо се развихри и вкара 4 гола при победата на Реал Мадрид със 7:1 над гостуващия Селта в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Равностойното първо полувреме по нищо не подсказваше предстоящия разгром - Кралския клуб поведе само с 1:0 с попадение на Пепе с глава.

След почивката обаче футболистите на Зинедин Зидан излязоха с явното намерение да смачкат съперника. Роналдо се разписа за първи път с мощен шут от около 25 метра, а малко по-късно си припомни как се бележи и от пряк свободен удар.

Селта намали след технично изпълнение на Яго Аспас, но това само още повече разгневи Реал. В 64-ата минута Роналдо оформи хеттрик след пас по земя на Иско, а след това остана непокрит при ъглов удар и записа 27-мия си гол в шампионата. До края вкараха още Хесе Родригес и влезлият като резерва Гарет Бейл.