Юнайтед излезе пети след 2:0 над Уотфорд

Играчите на Юнайтед празнуват с агитката гола на Мата за 1:0 Снимка: Getty Images
Играчите на Юнайтед празнуват с агитката гола на Мата за 1:0

С голове на Мата и Марсиал Манчестър Юнайтед надви с 2:0 Уотфорд на "Олд Трафорд".

Победата изкачи "червените дяволи" на пето място в класирането на две точки пред Ливърпул, преди мърсисайдци да се изправят срещу Тотнъм в дербито на кръга.

Юнайтед е и само на точка от четвъртия Манчестър Сити, който в понеделник гостува на Борнемут.

За днешния мач мениджърът Жозе Моуриньо пусна в предни позиции Хенрик Мхитарян, Марсиал и Хуан Мата зад Ибрахимович, а Уейн Рууни остана на скамейката и не се появи в игра.

През първата част вратарят на гостите Еурельо Гомеш спаси удари на Погба и на Ибрахимович, преди да капитулира в 32-ата минута. Тогава Мата беше точен за 1:0 при комбинация с Марсиал.

През второто полувреме Де Хеа направи спасяване след удар от фаул на Сарате, а в 60-ата минута Юнайтед вкара втория си гол. При бърза атака Ибрахимович изведе Марсиал с едно докосване, французинът търпеливо задържа топката и дочака момента за завършващия удар - 2:0.

Загубата оставя Уотфорд на 12-о място с 30 т.