Най-големите унижения в Шампионската лига

Байерн обича да унижава, но и на баварците им се е случвало да понесат звучен шамар.
Байерн Мюнхен - Шахтьор 7:0 (2015)
След 0:0 в Украйна, баварците направо разпиляха съперника, който получи ранен червен картон. Томас Мюлер отбеляза два гола, а по веднъж се разписаха Боатенг, Рибери, Бадщубер, Левандовски и Гьотце.
Жилина - Марсилия 0:7 (2010)
Андре-Пиер Жиняк реализира хеттрик, а Лучо Гонзалес се разписа на два пъти за марсилци.
Валенсия - Генк 7:0 (2011)
Още едно 7:0. Всичко на "Местая" бе решено още до почивката. Роберто Солдадо бе реализирал хеттрик за 26 минути, а "прилепите" водеха с 4:0 след първото полувреме. През второто вкараха още три гола.
Арсенал - Славия Прага 7:0 (2007)
Арсенал е първият от трите английски отбора в тази класация. Младите Сеск Фабрегас и Тио Уолкът отбелязаха по два гола за "артилеристите".
БАТЕ - Шахтьор Донецк 0:7 (2014)
Този мач ще се започни с това, че бразилският нападател Луис Адриано стана вторият в историята, след Лионел Меси, с пет попадения в един двубой от Шампионската лига.
Байерн Мюнхен - Базел 7:0 (2012)
Не е като да няма унижения с по 7:0. Байерн унищожи с този резултат Базел през 2012 г. Четири попадения наниза Марио Гомес, а Ариен Робен - две. Снимка: базел, байерн
Лион - Вердер 7:2 (2005)
През 2005 г. Лион имаше футболисти като Есиен, Вилтор, Малуда, а Вердер си изпати страхотно.
Шалке - Реал Мадрид 1:6 (2014)
Карим Бензема, Гарет Бейл и Кристиано Роналдо реализираха по два гола в Гелзенкирхен.
Манчестър Юнайтед - Рома 7:1 (2007)
"Дяволите" унижиха Рома, а по два гола отбеляза Кристиано Роналдо и Майкъл Карик.
Монако - Ла Коруня 8:3 (2003)
Мощният хърватин Дадо Пършо порази четири пъти вратата на испанците.
Рома - Байерн Мюнхен 1:7 (2014)
Байерн обича да унижава, а миналата есен си изпати Рома. Робен на два пъти, Гьотце, Левандовски, Мюлер, Рибери и Шакири смълчаха "Олимпико".
Байерн Мюнхен - Реал Мадрид 0:4 (2014)
Реал пристигна в баварската столица с крехка преднина от 1:0 и това, което се случи, бе шокиращо за мнозина. Серхио Рамос и Кристиано Роналдо реализираха по два гола.
Барселона - Леверкузен 7:1 (2012)
Рецитал на Меси с пет гола на сметката на "аржентинеца". Байер се нуждаеше от аспирин след главобола на "Камп Ноу".
Ливърпул - Бешикташ (2007)
Най-унизителната загуба в Лигата претърпя турският Бешикташ, който си тръгна от "Анфийлд" след загуба с 0:8. С хеттрик се отличи Йоси Бенаюн.

След като Байерн Мюнхен се саморазправи със 7:0 с Шахтьор Донецк в осминафиналния реванш между двата отбора в Шампионската лига, мнозина наредиха загубата на украинците сред най-унизителните в историята на турнира.

Но има доста паметни и шокиращи резултати, в някои от които бяха замесени и имената на реномирани европейски марки.

Ще ви припомним най-унизителните поражения, след като турнирът започна да се нарича Шампионска лига през 1992 г.

Реал Мадрид, Рома, Шалке и Леверкузен са само част от отборите, преглъщали горчивия хап на разгрома в лигата на богатите.