Саня скъсал мускул от финтовете на Георги Миланов

Саня остана още 20 минути на терена, след като получи травмата, и асистира за изравнителния гол на Гамейро Снимка: Getty Images

Защитникът на Франция Бакари Саня се е контузил именно когато направи дузпата, с която
България откри резултата на "Стад дьо Франс" снощи.

Защитникът беше сменен принудително в 27-ата минута от Сидибе и ще пропусне гостуването на Холандия в понеделник.

В 6-ата минута Георги Миланов майсторски го финтира и Саня спъна българина в наказателното поле, а Михаил Александров превърна в гол отсъдената дузпа. Преди да бъде заменен обаче, десният бек асистира на Кевин Гамейро за изравнителния гол на Франция и сложи началото на обрата за крайното 4:1.

Играчът на Манчестър Сити ще бъде заменен в състава на Франция от футболиста на Лил Себастиен Коршия.

"Преди дузпата направих по-рязко движение и мисля, че скъсах мускул. Ще премина прегледи, не знам дали е сериозно", обясни Саня.

"Бакари получи контузия в началото, но стисна зъби и игра с травма близо 20 минути", похвали го селекционерът Дидие Дешан.