Отмениха червения картон на Софиан Фегули

Уест Хем игра 75 минути с човек по-малко след червения картон на Фегули Снимка: Getty Images
Уест Хем игра 75 минути с човек по-малко след червения картон на Фегули

ФА отмени червения картон на Софиан Фегули, който полузащитникът на Уест Хем получи при загубата с 0:2 от Манчестър Юнайтед.

Фегули бе изгонен с директен червен картон от Майк Дийн 15 минути след първия си мач като титуляр за „чуковете“ за влизане срещу Фил Джоунс.

Социалните медии спукаха от подигравки рефера за грешното му отсъждане, както и за несвирената засада при гола на Златан Ибрахимович.

Уест Хем страдаше от подобни инциденти и през миналата година, след като цели три червени картона на играчи на „чуковете“ бяха отменени от ФА през 2016-а.

Фегули ще бъде на разположение на Славен Билич за двубоя на Уест Хем срещу Манчестър Сити от ФА Къп.

Междувременно, ФА разгледа случая и на Фернандиньо, който бе изгонен при победата на Манчестър Сити над Бърнли с 2:1. Бразилският халф е наказан за четири мача, тъй като това е вторият му червен картон през сезона, след като бе изгонен и при загубата с 1:3 от Челси.

Фернандиньо ще пропусне двубоя срещу Уест Хем от ФА Къп, както и мачовете срещу Евертън, Тотнъм и отново Уест Хем във Висшата лига.