Мощен Ливърпул взе мърсисайдското дерби

Дивок Ориги празнува третия гол на Ливърпул, който уби интригата в мача през второто полувреме Снимка: Getty Images

Ливърпул надделя с 3:1 в градското дерби срещу Евертън на "Анфийлд". В мача от 30-ия кръг на Висшата лига отборът на Юрген Клоп беше по-добрият в мача и заслужено взе своето.

Още в 8-ата минута Садио Мане направи рейд около няколко защитници на Евертън и стреля по земя в далечния ъгъл, за да открие резултата - 1:0 за домакините.

При първото си по-сериозно положение обаче, Евертън изравни. В 28-ата минута защитата на Ливърпул се провали при ъглов удар и позволи на Матю Пенингтън да завърши отблизо за 1:1.

Само три минути по-късно домакините отново излязоха напред в резултата, а този път самостоятелният рейд беше дело на Филипе Коутиньо. Бразилецът навърза няколко бранители, освободи се и с безпощаден параболичен удар направи 2:1.

В 60-ата минута Ливърпул нанесе трети удар чрез Дивок Ориги, който от границата на наказателното покачи на 3:1. До края и двамата вратари направиха по едно спасяване, но нов гол не падна и домакините се поздравиха с победата.

Така Ливърпул записа втори успех над "карамелите" в настоящото първенство и се изкачи на трето място с 59 т. Четвъртият Манчестър Сити е с две точки назад, но има и два мача по-малко. Евертън остава на седмо място с 50 т.