Бербатов не помогна на Монако - 2:2 с Каен у дома

Бербатов бе един месец извън терените заради травма.

Димитър Бербатов се завърна в игра след едномесечно лечение на контузия при домакинско равенство на Монако 2:2 срещу Каен в среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Българинът започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Бербатов имаше доста възможности пред вратата на съперника, които обаче не успя да реализира и да отбележи гол.

Още в 5-ата минута Бербатов стана причина домакините да открият резултата. След негов удар Еманюел Имору си отбеляза автогол. Монако допусна обрат в рамките на девет минути в началото на второто полувреме.

Бенали-Фоде Койта изравни в 50-ата минута, а в 59-ата Жофри Кондогбия си отбеляза автогол, след като прехвърли с глава вратаря Даниел Субашич. След това последваха няколко пропуска на Бербатов. В 64-ата минута българинът получи пас отдясно, но не овладя добре топката и не можа да нанесе хубав удар.

Не след дълго от чиста позиция той се забави и в крайна сметка изстрелът му беше блокиран, а след още няколко минути негов удар с глава беше отразен от блестящия в този мач вратар на Каен Реми Веркутр.

Монако все пак стигна до изравнителен гол в 75-ата минута. Яник Ферейра Караско направи отличен пробив вдясно от вратата и подаде към резервата Жоао Моутиньо, който прати топката в мрежата с удар с десния крак.

Френският вицешампион записа трето поредно равенство и заема седма позиция с 20 точки, като изостава на 10 от лидера Пари Сен Жермен. Каен е с 13 точки и се изкачи на 16-ото място.

"Ние загубихме две точки, въпреки че доминирахме в мача. Имаме за цел да завършим в топ 3. Все още има дълъг път до края на сезона", коментира след мача Караско.

Нападателят Пол-Жорж Нтеп се разписа в 37-а минута, за да донесе победата на Рен с 1:0 като гост на Гинган. След спечелените три точки Рен се изкачи на шесто място в класирането с 22 точки. Лориен се измъкна от зоната на изпадащите след победа с 1:0 над Ланс.

Рафаел Герейро отбеляза попадението в 21-а минута. Гостите играха след 15-а минута с човек по-малко, след като Лоик Ландре получи червен картон за грубо нарушение срещу Валентен Лавин. Ница и Рейм завършиха 0:0.

Срещата между Лил и Евиан е отложена за 7-и януари, тъй като на стадион "Пиер Мороа" се играе финала за Купа "Дейвис" между Франция и Швейцария.