Резервното нападение на Реал показа потенциала си

Реал си свърши работата при гостуването на Леганес и си върна първата позиция Снимка: Getty Images
Реал си свърши работата при гостуването на Леганес и си върна първата позиция

Реал Мадрид спечели с 4:2 гостуването си на Леганес и си върна първото място в Ла Лига, което съвсем за кратко бе заето от Барселона.

В отсъствието на Роналдо, Бейл и Бензема резервните нападатели на "Белия балет" получиха възможност да блеснат и успяха да вкарат 4 гола на опашкаря, като с хеттрик се отчете Алваро Мората. Гостите започнаха силно и в 15-ата минута Марко Асенсио асистира на Хамес Родригес, който на празна врата откри резултата.

Само три минути по-късно Алваро Мората оползотвори центриране в наказателното поле и вкара първия си гол в срещата. В 23-ата минута Мората направи 3:0 сам срещу вратаря след асистенция на Ковачич.

Когато изглеждаше, че се оформя разгром за домакините, те се върнаха в мача с два бързи гола в 32-ата и 35-ата минута, с които резултатът стана 2:3.

В 48-ата минута обаче Мората вкара с глава за 4:2 и охлади ентусиазма на Леганес. Реал е на върха в класирането със 71 точки и с мач по-малко от втория Барселона, който има 69 т.