CR70: Това е светът на Роналдо. Ние просто живеем в него

Кристиано Роналдо отбеляза 70-ия си гол за Португалия Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо отбеляза 70-ия си гол за Португалия

Кристиано Роналдо вкара два от головете за победата на Португалия над Унгария с 3:0 в световна квалификация от група В, която остави „селесао” на второто място в групата, на три точки зад лидера Швейцария.

32-годишният нападател се разписа по веднъж в двете полувремена, а вторият му бе от директен пряк свободен удар и под №70 за него с националната фланелка.

70 гола в 137 мача за Португалия и Роналдо вече е еднолично на четвърто място във вечната ранглиста на голмайсторите за национални отбори.

Лидер в нея е Ференц Пушкаш с 84 гола в 89 мача за Унгария и Испания. Втори е Шандор Кочиш (75 в 68 за Унгария), а само с един пред Кристиано е Мирослав Клозе (71 в 137 за Германия).

Поредното страхотно постижение, разбира се, предизвика вълна от възхищение както сред журналистите, така и сред феновете в Twitter. Ето и най-добрите туитове: