ПСЖ отнесе Монако и грабна Купата на Лигата

Кавани ликува след първия си гол във вратата на Субашич. С двете си попадения тази вечер той вече има 40 гола от началото на сезона Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен спечели за четвърта поредна година Купата на Лигата във Франция след категорична победа с 4:1 на финала срещу Монако.

Във вълнуващ мач на "Стад де Люмиер" в Лион ПСЖ показа превъзходството си над съперника и не позволи съмнения, че може да сдаде трофея. Още в 4-ата минута Юлиан Дракслер откри след асистенция на Ди Мария и парижани вече водеха с 1:0.

В 27-ата минута Тома Лемар отправи много хубаво удар от границата на наказателното поле и изравни за Монако - 1:1. В 44-ата минута обаче Ди Мария отново изведе ПСЖ напред и полувремето завърши при 2:1 за шампионите.

В 54-ата минута Единсон Кавани вкара първия от двата си гола и покачи на 3:1. Уругвайският нападател се отчете с някои пропуски в типичния си стил, но в самия край не пропусна да направи 4:1, засичайки със зверски шут ново центриране на Ди Мария.