Явлението Лестър победи и Челси

Рияд Марез се отчете с гол и асистенция

Лестър постигна нова гръмка победа и отново са на върха в класирането във Висшата лига. „Лисиците” победиха Челси у дома с 2:1 с попадения на големите си звезди през сезона – Джейми Варди и Рияд Марез.

Така, отборът на Клаудио Раниери събра 36 точки след 16 изиграни кръга и отново се завърна в челото на класирането, излизайки на две точки пред втория Арсенал и на три пред третия Манчестър Сити.

Рияд Марез и Джейми Варди отново показаха какво могат и поотделно, и като нападателно дуо.

Първо – алжирецът асистира на Варди за 14-ия му гол в 16 мача във Висшата лига този сезон. След това – в началото на втората част, Рияд Марез с прекрасно изпълнение в далечния ъгъл на Куртоа направи резултата 2:0 за Лестър.

Влезлият като резерва за Челси Лоик Реми намали резултата в 77-ата минута и до края на двубоя гостите имаха още няколко шанса за гол, но не успяха да стигнат до изравняване.

Това бе второто поредно поражение и общо деветото за шампиона Челси от началото на сезона и лондончани остават с едва 15 спечелени точки, намирайки се на 16-ата позиция, само на точка от зоната на изпадащите.