Най-унизителните загуби на Венгер

Димитър Бербатов и Монако направиха истински подвиг в сряда вечерта в северен Лондон, но мосю Венгер и друг път е преживявал тежки моменти...
Арсенал - Челси 0:5, Купа на Лигата, 1998
Венгер бе пуснал повече от резервите, но поражението остава в историята като едно от най-тежките пред собствена публика, съизмеримо с тези срещу Хъдърсфийлд през 1925 г. и Ливърпул през 1893 г. със същия резултат.
Манчестър Юн. - Арсенал 6:1, Висша лига, 2001
Дуайт Йорк се отчете с хеттрик, а другите голмайстори бяха Оле Гунар Солскяр, Рой Кийн и Теди Шерингам.
Тотнъм - Арсенал 5:1, Купа на Лигата, 2008
След равенство 1:1 в първия мач, "шпорите" попиляха вечния враг у дома с попадения на Джърмейн Джинас, Роби Кийн, Аарън Ленън, Стед Малбранк и автогол на Никлас Бендтнер.
Арсенал - Тотнъм, 2:3, Висша лига, 2010
Арсенал водеше с 2:0 на почивката, след което "топчиите" бяха обърнати, а Тотнъм все първа победа като гост над съседите си от 17 години.
Арсенал - Бирмингам 1:2, Купа на Лигата, 2011
Един от най-тежките дни на Венгер като мениджър на Арсенал бе този през 2011-а, когато лондончани загубиха финала за Купата на Лигата от Бирмингам, а месеци по-късно отборът на Алекс Маклийш изпадна.
Манчестър Юн. - Арсенал 8:2, Висша лига, 2011
Това беше най-тежката загуба за Арсенал от 1896 г. Футболистите на Сър Алекс Фъргюсън отбелязаха осем гола на Войчех Шчесни, а вицове за този мач се разказват и до днес.
Брадфорд - Арсенал (3:2 след дузпи), Купа на Лигата, 2012
Четвъртодивизионният Брадфорд шокира именития си съперник след изпълнение на дузпи на четвъртфиналите. Санти Касорла, Томас Вермален и Маруан Чамак пропуснаха за "артилеристите".
Милан - Арсенал 4:0, Шампионска лига, 2012
Милан разгроми Арсенал в първия осминафинал през 2012 г. с два гола на Робиньо и по един на Кевин Принс Боатенг и Златан Ибрахимович.
Арсенал - Блекбърн 0:1, ФА къп, 2013
Отборът от Чемпиъншип елиминира Арсенал на четвъртфиналите, след като Колин Казим-Ричардс се разписа победно.
Манчестър Сити - Арсенал 6:3, Висша лига, 2013
Сити унищожи Арсенал с 6:3, а до 64-та минута резултатът бе съвсем поносим - 3:2 за "гражданите". След това обаче се разрази истинска буря.
Ливърпул - Арсенал 5:1, Висша лига, 2014
Само на точка зад лидера Челси преди първия съдийски сигнал, Ливърпул сложи точка на шампионските амбиции на лондончани, след като водеше с 4:0 още до 20-та минута.
Челси - Арсенал 6:0, Висша лига, 2014
Мачът беше юбилеен №1000 за Арсен Венгер начело на Арсенал, но Моуриньо и отборът му нямаха милост и спечелиха с 6:0.

Ако се задържи още година и малко, Арсен Венгер ще навърти невероятните две десетилетия начело на Арсенал.

От момента, в който дипломираният икономист напусна японския Нагоя Грампус, за да замени Брус Риък начело на "артилеристите", отборът преживя много славни моменти.

Но и разочарованията не бяха малко, а френският специалист и възпитаниците му трябваше да преодолят цели девет години без трофей, преди Арсенал да обърне Хъл сити от 0:2 до 3:2 след продължения във финала на турнира за ФА къп миналата година.

Но наред с трофейната суша, която продължи доста дълго, грандът от северен Лондон записа и доста унизителни загуби под ръководството на Арсен Венгер.

Само през миналата година отборът бе победен с 5:1 от Ливърпул на "Анфийлд", а това не бе най-звучният шамар, след като Жозе Моуриньо и Челси буквално се изгавриха с "топчиите" в деня, в който мениджърът им празнуваше юбилейния мач №1000 начело на тима.