Юнайтед оцеля в първата битка срещу Ростов

Мхитарян празнува гола си заедно със Златан и Дейли Блинд. Юнайтед обаче нямаше много поводи за радост при гостуването в Русия Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се пребори за равенство 1:1 при гостуването на Ростов в първи сблъсък от осминафиналите на Лига Европа.

Така тимът на Жозе Моуриньо си спечели леко предимство и ще има възможност да отстрани руснаците, ако ги победи след седмица в реванша на "Олд Трафорд".

Коравият Ростов се затвърди като силен домакин и тази вечер даде сериозен отпор на "червените дяволи". На тежкия терен имаше много борба, но малко добри изпълнения и Юнайтед не успя да покаже кой знае какви качества.

Гостите обаче откриха резултата в 35-ата минута. Тогава Фелайни се пребори за една топка в пеналта на Ростов и подаде на Ибрахимович, който от аутлинията успя идеално да намери връхлитащия Мхитарян. Арменецът веднага стреля и откри резултата - 1:0 за Ман Юнайтед.

През второто полувреме домакините заиграха още по-здраво и успяха да изравнят в 53-ата минута. Тимофей Калачов пусна страхотна дълга топка към Бухаров, нападателят спря на гърди и стреля от въздуха без да остави шансове на Ромеро - 1:1.

До края нямаше чисти положения пред двете врати и Жозе Моуриньо, който изхаби много нерви на тъчлинията, изглеждаше доволен от постигнатото равенство.