Разколебан Григор не успя да се бори с Мъри

Григор победи Мъри в Акапулко и на Уимбълдън, но в Париж бе спаринг-партньор на шотландеца. Снимка: Getty Images

Григор Димитров бе далеч от най-добрия си тенис в мача срещу Анди Мъри от третия кръг на Мастърса в Париж и напусна престижната надпревара.

Това вероятно бе последният мач за сезона за българина, който в интервю по-рано днес заяви, че не би пътувал за Лондон с "надеждата някой да се откаже". Димитров си тръгна от турнира след тежко поражение с 3-6 3-6 от британеца, който след две поражения от първата ни ракета през сезона, стигна до категоричния успех. По този начин Анди Мъри окончателно си подпечата мястото на финалния Мастърс в английската столица.

Дали заради новата ракета, дали заради други фактори, Димитров не приличаше на себе си в големи периоди от двубоя на Централния корт. Така очакваната битка между двамата не се осъществи. "Когато се изправим един срещу друг, винаги даваме всичко от себе си", сподели Григор вчера. Но не и в четвъртък, 30-ти октомври 2014 г., във френската столица...

Първите знаци за липса на настроение у Григор дойдоха още в третия гейм на първия сет, когато бе пробит от 40-15. Брейкът още повече разколеба българинът, който бе пробит още веднъж и първата част приключи за малко повече от половин час. "Нищо не е загубено", окуражавахме се, знаейки, че Григор неведнъж е осъществявал обрати.

Мъри обаче не смяташе да изпуска от лапите си разколебаната плячка, на която имаше да си връща за поне две кошмарни нощи през последните месеци. Серията на шотландеца продължи с три поредни гейма в началото на втория сет, които предопределиха всичко. При 2-4 Димитров се опита да притисне съперника за връщане на брейка, но бе отказан на 30. Мачът просто се доиграваше, а непредизвиканите грешки от новата ракета продължаваха да валят. Двамата си размениха по още един гейм и всичко приключи в полза на Мъри с ново 6-3 за общо по-малко от 70 минути игра.

Въпреки тежката загуба в края на сезона, Григор изпраща един великолепен сезон, в който завоюва три титли, изкачи се до №8 в световната ранглиста и ни осигури толкова положителни емоции, колкото никой друт не успя. Най-доброто от него тепърва предстои, а той вече обеща, че 2015-а ще е още по-силна от състезателната 2014-а, която приключи в Париж.