Обамеянг разби Бенфика и класира Борусия на четвъртфинал

Обамеянг вкара три гола, а Борусия нямаше проблем да отстрани португалците Снимка: Getty Images
Обамеянг вкара три гола, а Борусия нямаше проблем да отстрани португалците

Борусия Дортмунд е на четвъртфинал в Шампионската лига след ударно 4:0 в реванша срещу Бенфика на "Сигнал Идуна Парк".

Немците бяха загубили първия мач с 0:1 след множество пропуски, но тази вечер на свой терен доказаха, че са по-добрият отбор и взеха своето след хеттрик на звездата Пиер-Емерик Обамеянг.

Още в 4-ата минута Борусия изпълни ъглов удар, Пулишич отклони към далечната греда, където Обамеянг с глава отблизо откри резултата.

Последваха равностойни минути с някои добри ситуации и за гостите, но през второто полувреме класата на жълто-черните си каза думата. Първо Обамеянг изпусна очи в очи с Едерсон, а после в 59-ата минута Пулишич беше перфектно изведен от Лукаш Пишчек и прехвърли вратаря за 2:0. Веднага след изпълнението на център Бенфика лековато загуби топката и получи трети гол. Домакините разиграха бързо, Шмелцер центрира идеално към Обамеянг и габонецът отбеляза втория си гол в мача.

По-късно Бартра уцели греда след корнер, а пет минути преди края контраатака на Борусия позволи на Обамянг да оформи крайното 4:0.