Февруари и март спасяват Бербатов?

Бербатов иска да играе срещу Челси и следващия сезон

Фулъм събра заветните 40 точки преди около месец и сериозно отпусна газта. Бербатов и компания приключват сезона като отбора в най-лоша форма във Висшата лига и само добрата серия през февруари и март помогна на "котиджърс" да натрупа актив. Но треперене за елитното място ще има.

Лондончани са с 5 загуби и едва едно равенство в последните си 6 мача, а в събота следобед допуснаха 2:4 от изпадналия Рединг. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач, но не успя да помогне с нищо на апатичните си съотборници. Другият българин - Станислав Манолев пък остана неизползвана резерва. Чисто теоритично Фулъм все още не се е спасил, тъй като Уигън постигна важна победа като гост над Уест Бромич и е на фаталното 18-о място с 35 точки.

До края на шампионата обаче "латикс" все още имат възможност да изпреварят Фулъм. А мачовете на столичани не са никак леки - домакинство на Ливърпул и визита на Суонзи. Успокоението за Фулъм идва донякъде от факта, че и Ливърпул, и Суонзи доиграват сезона без някаква сериозна амбиция. Уигън има три срещи до края - у дома със Суонзи и Астън Вила и гост на Арсенал.

Междувременно мениджърът на Фулъм Мартин Йол хвърли светлина относно спекулациите за евентуален трансфер на Бербатов през лятото: "Не виждам да има проблем. Някой си измисля история и след това всички имат нужда да публикуват същата история. Никога не съм чул нищо за евентуално напускане на Димитър. Ако някой го иска, ще трябва да дойде с много пари за един 32-годишен футболист, за да го отмъкне от Фулъм. Не мисля, че това ще се случи. Няма проблем - той иска да остане в клуба".

Драмата за третото място продължава. Арсенал излезе на позицията след манчестърските Юнайтед и Сити. Хората на Венгер взеха пълния комплект точки след попадание на Тио Уолкот след само 20 секунди игра като гости на Куинс Парк Рейнджърс.

Големият съперник на "топчиите" от северен Лондон - Тотнъм се озори срещу Саутхямптън, но везедъсъщият през този сезон Гарет Бейл взриви трибуните с късно попадение в 86-та минута. По този начин уелсецът завърши седмицата по един великолепен начин, след като обра всички награди за най-добър футболист през сезона в Англия. Арсенал е с 67 точки. Челси и Тотнъм имат по 65, но "сините" са с два мача по-малко от "артилеристите" и един от "шпорите".

Много драма имаше и в последния кръг на Чемипъншип, след който Хъл се присъедини към Кардиф като втория тим, който печели директна промоция. Преди мачовете Хъл имаше една точка пред основния си конкурент за промоция Уотфорд. Хъл завърши 2:2 с Кардиф, а Уотфорд загуби като домакин от Лийдс. Драмата в последните секунди бе голяма, тъй като Хъл водеше с 2:1 до 90-та минута и изпусна дузпа в 93-та. В 95-та пък гостите също получиха право да изпълнят наказателен удар от бялата точка и изравниха.

Уотфорд и Лийдс играеха няколко минути по-късно от останалите мачове в Чемпиъншип. До последните моменти резултатът бе 1:1 и "стършелите" знаеха, че се нуждаят от гол, за да си осигурят промоция. Улисани в атаки обаче оголиха защитата си и бяха наказани от контраатака в последната минута на  мача за крайното 1:2.

Така Уотфорд ще се бори за промоция чрез плейофите. Другите три отбора, които се класират за там са Брайтън, Кристъл Палас и Лестър.