Съдия, късмет и човекът за големи мачове - Барса се измъкна

Луис Суарес забива втория си гол в мача, като попаденията му обърнаха мача.
Истинският повратен момент - Фернандо Торес е изгонен за два жълти картона още преди почивката.
Меси определено не изигра голям мач, както и преди няколко дни в Ел Класико.

Барселона се измъкна у дома - 2:1 над Атлетико в първи четвъртфинал от Шампионската лига.

Гостите излязоха с нож между зъбите и изиграха много силно първо полувреме на "Камп ноу", повеждайки с гол на обичайния душманин на Барса.

Фернандо Торес се измъкна и стреля остро през краката на вратаря - 0:1.

Нандо си обича този съперник и това си е.

Попадението му е номер 11 в кариерата срещу каталунците.

Атлетико се чувстваше комфортно, а Барса сякаш още дишаше учестено и напрегнато след съботното 1:2 от Реал в Ел Класико.

И се усещаше, че изненадата може да се случи.

Но Торес допусна грешка и направи прибързано нарушение в центъра на терена срещу Серхио Бускетс, а вече имаше жълт картон.

Хлапашка работа... И то още в 35-ата минута.

Немският съдия Феликс Брих не се поколеба и показа второ предупреждение на Хлапето - честно казано, пресилено, за неособено груб фаул...

Но по буквата на закона, ако бъдем пунктуални.

Проблемът бе, че Брих не изгони на два пъти Луис Суарес за нарушения без топка - веднъж срещу Хуанфран и после срещу Фелипе Луиш.

И то при 0:1 и 1:1, когато паритет в играчите би променил и баланса на терена.

Барса натискаше яростно, а ако бе с 10 срещу 10, едва ли щеше да е точно така.

Суарес, както често го прави, стана герой на мача, след като се измъкна "сух" от водата.

Вкара за 1:1 с голям късмет след неточен удар на Жорди Алба, а после майсторски реализира с глава за 2:1.

Уругваецът е човекът за големи мачове в Барса вече втори сезон.

Статистиката сочи, че когато той вкара на "Камп ноу", тимът му никога не е падал - 25 случая.