Момче на пистата подсказа на вратаря на Китай при дузпа

Отборът на Китай покани австралийско момче на тренировката на отбора в понеделник, след като оказа страхотна помощ на вратаря Ванг Далей в мача срещу Саудитска Арабия на турнира за Купата на Азия.

Китайците спечелиха с 1:0, а 12-годишният Стивън Уайт подсказа кой ъгъл да избере Далей през второто полувреме, когато саудитите получиха правото да изпълнят дузпа.

Наиф Хазази се подготвяше да изпълни, когато Ванг се обърна към Стивън и го попита на коя страна да се хвърли, а момчето показа левия ъгъл.

Ванг послуша съвета му и нулевото равенство се запази, а десетина минути преди края Китай стигна до победата. Далей, който празнуваше 26-ия си рожден ден, бе избран за играч на мача.

Тагове: купа на азия