Бербатов с гол, който не стигна

Митко свърши работата си, но напусна терена контузен Снимка: Getty Images
Митко свърши работата си, но напусна терена контузен

Димитър Бербатов ще остане без трофей в първия си сезон в Монако, въпреки че съдбата бе отворила чудесна възможност на тима от Княжеството.

"Монегаските" отстъпиха неочаквано с 1:3 след продължение на Гингам в полуфинална среща от турнира за Купата на Франция и пропуснаха шанса да спорят за трофея срещу Рен.

Голът на българина стигна само мачът да бъде изпратен в продължения, но там скъпата селекция на Клаудио Раниери преклони глава пред ентусиазирания стадион "Рудуру".

Бербатов напусна терена в средата на втората част с контузия, която обаче едва ли е сериозна.

Гингам шокира гостите с попадение още в 6-та минута, когато Мустафа Ятабаре открадна топката от ръцете на стража на Монако Серхио Ромеро след центриране от фаул и откри.

Димитър Бербатов обаче върна равенството в 36-ата минута, когато засече  топката в мрежата на домакините след подаване на Фабиньо.

През втората част Гингам бе по-активният отбор, но нов гол не падна и срещата бе решена в продълженията.

Комбинация между резервите Жирес и Атик доведе до втори гол за домакините в 112-та минута, а в самия край Ятабаре с второто си попадение проправи пътя на Гингам към финала.