Реал (Мадрид) вече вкара 100 гола и гледа към нов рекорд | sportcafe.bg

Реал вече вкара 100 и гледа към нов рекорд

Бен Хeйуърд , Goal.com 02.04.2012, 14:11 (обновена 04.04.2012, 12:16)

1 от 4 снимки Назад Напред

Първите два гола на Реал (Мадрид) при разгрома на Осасуна бяха особено атрактивни!

След победата си с 5:1 като гост на Осасуна лидерът в Примера дивисион Реал (Мадрид) увеличи головете си през сезона на 100, а с осем оставащи мача до края Кралският клуб е на път да подобри собствения си рекорд от сезон 1989/90, когато отбеляза 107 попадения.

През последните две кампании "белите" реализираха по 102 гола, но въпреки по-голямата си резултатност в сравнение с Барселона, те неизменно отстъпваха в класирането на каталунците.

В момента обаче Реал има преднина от шест точки в класирането, и съдейки по представянето на отбора в Памплона в събота, той е решен за нищо на света да не я пропилее и да триумфира с титлата през месец май.

Нека видим анализа на борбата на върха в Ла Лига на експерта по испански футбол на авторитетния сайт Goal.com Бен Хейуърд!

Памплона е град, известен с традицията надбягване с бикове. В съботната вечер обаче Реал (Мадрид) бягаше в столицата на областта Навара, а бикът бе Барселона, който се приближава застрашително зад "белите" в класирането на Примера дивисион.

Да се срещнат с домакините от Осасуна - отборът, нанесъл болезнено поражение на шампиона Барса с 3:2 през февруари, бе изпитание за футболистите на Моуриньо, служещо за тях като червен флаг, символизиращ опасност.

Само че Реал отвърнаха на предизвикателството като опитни и безмилостни матадори!

В същата седмица, когато каталунците се оплакаха от състоянието на тревното покритие на "Сан Сиро", където гостуваха на Милан в Шампионската лига, мадридчани бяха принудени да играят на наподобяващия картофена нива терен на "Рейно де Навара" в Памплона.

А Кристиано Роналдо трябваше да атакува в най-лошата част на игрището, като някои хора се пошегуваха, че може би ще чака до второто полувреме, когато ще се сменят двете половини на игрището, за да се активизира и да вкара гол. Това обаче се оказа далеч от истината, защото още в 7-ата минута португалецът се затича по фланга и центрира на далечната греда за Карим Бензема, който заби гол с великолепно воле в стил Марко ван Бастен на финала на Евро'88.

Освен че зарадва естетите, това попадение позволи на столичани да поемат контрола върху мача, който се очакваше да бъде доста по-труден за тях. Скоро след това самият Роналдо бе на крачка от втори гол и си пролича, че звездата е в настроение за игра.

Така се стигна до 37-ата мин., когато той шутира от над 30 метра и удвои резултата. Гюлето, което Кристиано изстреля, изисква както великолепна техника, така и голяма сила на удара, заради което щастливият голмайстор заголи бедрото си и посочи с пръст своя квадрицепс на публиката по трибуните и телевизионните зрители.

Гонсало Игуаин не искаше да остане по-назад от своите партньори в нападението и много скоро след това също се разписа, отбелязвайки след пас на Чаби Алонсо своя гол номер 100 с фланелката на Реал.

А през второто полувреме, след като отново Роналдо бе направил резултата 4:1 за гостите, аржентинецът фиксира крайното 5:1, закръгляйки сметката си през сезона на 20 попадения, а тези на отбора си - на 100.

Докато Моуриньо хвалеше своите възпитаници на пресконференцията след мача, Барса се опитваше да пробие защитата на Атлетик (Билбао) на своя "Камп Ноу". След като ранен гол на Тиаго бе правилно отменен заради засада, каталунците трябваше да чакат до 40-ата минута, когато Андрес Иниеста пое подаване на Лионел Меси в наказателното поле и от близко разстояние едва не скъса мрежата на Горка Ирайсос.

Авторът на гола, донесъл световната титла на Испания, бележи рядко, но обикновено го прави в решителни моменти. Такова бе и попадението му в съботната вечер, когато Барселона срещна по-големи от очакваните трудности срещу баските.

Шампионите си гарантираха трите точки с гол на Меси през второто полувреме от дузпа, която бе доста съмнителна. Критики бе породило и решението на футболната федерация да премести от неделя за събота заради реванша Барселона - Милан този мач с Атлетик, само два дни след като "червено-белите" бяха гостували на Шалке в Лига Европа.

На практика нищо не се промени в челото на класирането, след като разликата между двата гранда остана шест точки.

Но безмилостната саморазправа на лидера с Осасуна бе ясен знак към неговите следващи съперници, че матадорите на Моуриньо са готови да се бият до кръв, за да заслужат жадуваната си титла.

МАЧОВЕТЕ НА РЕАЛ (МАДРИД) И БАРСЕЛОНА ДО КРАЯ НА ПЪРВЕНСТВОТО

Реал: Валенсия (домакин), Атлетико Мадрид, Спортинг Хихон (домакин), Барселона (гост), Севиля (домакин), Атлетик Билбао (гост), Гранада (гост), Майорка (домакин)

Барселона: Реал Сарагоса (гост), Хетафе (домакин), Леванте (гост), Реал Мадрид (домакин), Райо Валекано (гост), Малага (домакин), Еспаньол, Бетис (гост)

Oще: андрес иниеста  атлетик (билбао)  барселона  гонсало игуаин  гранада  жозе моуриньо  карим бензема  кристиано роналдо  осасуна  расинг (сантандер)  реал (мадрид)  реал (сарагоса)  спортинг (хихон)