Арсенал е настроен Венгер да си ходи: 5 извода след поражението от Ливърпул

Най-голямата победа за домакините е, че до такава степен обезличиха съперника, че срещата през повечето време приличаше на всичко друго, но не и на дерби.
1. Липса на организация. Първият гол, който „артилеристите“ допуснаха, даде тон на цялостното им представяне във вечерта, а и най-нагледно показва големия проблем. Играчите на Венгер изостанаха във всеки един момент, който предвещаваше попадението – от момента, в който Кошчелни не бе подсигурен, след като топката го прехвърли, до всеки опит за противодействие преди топката да попадне в мрежата. Случаят, разбира се, не е изолиран и особено през първото полувреме, домакините бяха винаги един ход пред съперника, което е непростимо.
2 Ливърпул отново допусна гол. И не трябва да има изненадани. В последните си 22 срещи от първенството футболистите на Юрген Клоп имат едва 2 чисти мрежи, а „Анфийлд“ е всичко друго, но не и крепост, от която гостуващите тимове се притесняват. Ако има нещо, което германският наставник непременно трябва да промени, то това е постоянството в защита. Всичко останало може да се компенсира.
3. Арсенал не бе толкова слаб, колкото Ливърпул бе добър. Никой не трябва да се залъгва, че резултатът е плод на лошото представяне на „топчиите“, защото далеч по-голяма заслуга имат „червените“. Те използваха силните си качества, възползваха се от положенията си и реализираха най-чистите от тях. Правеха мълниеносни контраатаки и малтретираха слабите звена на съперника, което се увенча с успех. Ливърпул бе далеч по-добрият отбор и всичко, различно от изразителна победа, щеше да е странно.
4. Полузащитата на Арсенал. През първото полувреме цареше тотална анархия в средната линия на гостите, като нито имаше кой да поеме отговорност и да се нагърби със задържането на топката в отсъствието на Месут Йозил, нито имаше кой да спре халфовете на съперника. Точно в средната зона Ливърпул си спечели мача, защото там доминираше.
5. Ливърпул трябваше да довърши започнатото по-рано. Голът на Дани Уелбек определено дойде изневиделица и шокира „червените“. При 2:1 двубоят придоби съвсем различен облик и дори да бе несправедливо, Арсенал имаше своите шансове да стигне до равенството. Футболистите на Клоп обаче трябваше да продължат да изпълняват тактическия си план, защото в представянето на противника и без това нямаше идея. Вместо обаче да направи това, Ливърпул почти „съживи“ опонента си, което имаше позитиви единствено за неутралния зрител, защото двубоят започна най-накрая да прилича на дерби.

Ливърпул спечели дербито на кръга във Висшата лига след 3:1 срещу Арсенал. Попаденията за мърсисайдци реализираха Роберто Фирмино, Садио Мане и Джорджиньо Вайналдум, докато Дани Уелбек отбеляза за Арсенал.

Най-голямата победа за домакините обаче е, че до такава степен обезличиха съперника, че срещата през повечето време приличаше на всичко друго, но не и на дерби.

В играта на „артилеристите“ нямаше страст, с каквато трябва да се влезе в толкова важен за феновете мач. Напротив, виждаше се страх, който доведе до това „топчиите“ да не приличат на себе си.

През първото полувреме футболистите на Арсенал действаха хаотично, без самочувствие и без каквато и да било идея. Освен това, Алексис Санчес бе на резервната скамейка, което бе още един сигнал, че в „кухнята“ на отбора има нещо нередно.

Близки хора до клуба споделят, че почти сигурно Арсен Венгер няма да поднови договора си след края на сезона, а видяното днес само може да потвърди слуховете.

В съвсем друго настроение бе Ливърпул, който действаше ефективно и държеше отбраната на съперника под напрежение през по-голямата част от времето, като дори можеше да спечели 3-те точки с много по-изразителен резултат.

„Червените“ използваха максимално добре празните пространства, доминираха, а след почивката сами бяха виновни, че вдъхнаха малко повече увереност на Арсенал. Най-логичното нещо обаче се случи и феновете на Ливърпул останаха доволни.

В галерията може да видите 5 извода, които можем да си направим след Ливърпул-Арсенал 3:1.