Манчестър Сити изравни Челси на върха

Испанският плеймейкър Давид Силва отбеляза две попадения след почивката за крайния успех Снимка: Getty Images
Капитанът в този мач Яя Туре вкара третия гол за убедителния успех на "гражданите"
Английският национален страж Джо Харт пък ще остане в отбора на Манчестър Сити поне до 2019-та година, след като поднови договора си с клуба Снимка: Getty images
Феновете на Кристал Палас, които са смятани за най-атрактивните запалянковци във Висшата лига, продължават да подкрепят бурно отбора си, въпреки негативната серия, в която се намира клуба

Манчестър Сити постигна важна победа по пътя си към първото място във временното класиране.

"Гражданите" спечелиха домакинството си на Кристал Палас с 3:0 в мач от 17-я кръг на английската Висша лига. Успехът изравни състава на Сити с временния водач Челси, който има по-добра голова разлика, поне до понеделник, когато лондончани приемат Стоук Сити.

С две попадения за Манчестър Сити се отчете испанския плеймейкър Давид Силва, а едно попадение добави Яя Туре. Всичките попадения дойдоха след почивката.

За Кристал Палас загубата означава оставане в опасната зона, като тимът се намира само на една точка от зоната на изпадащите. В последните си пет срещи, играчите на Палас нямат нито една победа.

Преди срещата пък стана ясно, че вратарят на тима Джо Харт е преподписал договора си с клуба от "Етихад".

Английският национален страж парафира контракт до 2019-та година, с което сложи край на спекулациите, появили се в последно време относно неговото бъдеще.