Берое загуби, Черно море направи хикс

Петър Хубчев има много пъзели да нарежда преди реванша

Двата български отбора, останали в квалификациите за влизане в групите на Лига Европа, не успяха да вземат победи в домакинствата си от втория предварителен кръг.

Берое загуби домакинството си на Брьондби с 0:1 в Стара Загора. Датският тим бе по-добрият отбор на терена през почти цялото време и заслужено си тръгна с успеха.

Единственото попадение в срещата отбеляза Магнус Албрехтсен пет минути преди края на мача. Датчаните можеха да отбележат малко след началото на втората част, но Теему Пуки нацели гредата.

Носителят на Купата на България Черно море пък започна участието си в турнира с равенство. „Моряците” завършиха наравно 1:1 с Динамо (Минск) в мач, който се игра на „Лудогорец Арена”.

Тимът на Никола Спасов пръв успя да отбележи. В 11-ата минута след изпълнение на английски тъч, Матиас Курьор пое топката на гърди и отблизо изведе „моряците” напред в резултата.

Малко преди почивката Чанович извади чисто положение, спасявайки удар на Бечирай, който бе останал очи в очи със стража на „морето”.

В средата на втората част обаче Динамо стигна до това, за което бе дошъл. След центриране в наказателното поле, Бурабия увисна и Политевич с глава донесе равенството за тима от Беларус.

И за двата български отбора задачата в реванша ще бъде изключително трудна. Реваншите са след седмица.