Пламъците вече обхващат Рафа Бенитес след загубата на Интер от Милан | sportcafe.bg

Пламъците на Курва Норд вече обхващат Бенитес

Божидар Иванов 15.11.2010, 06:36 (обновена 15.11.2010, 17:13)
Големата глава

Загубата в дербито на Милано засили испанеца по наклонената плоскост

Само 16 мача след началото на сезона вече нищо в европейския клубен шампион Интер не е същото. Загубата в дербито на Милано от Милан с 0:1 спря на 46 серията от поредни домакинства на „нерадзурите" без загуба, което бе само малка част от наследството на Жозе Моуриньо.

За всички бе ясно, че идването на Рафа Бенитес след белязания с безпрецедентни за новата история на Интер успехи период на португалеца е все едно да отидеш на концерт на група „Конкурент", след като преди това си бил на „Scorpions".

Ако Масимо Морати търсеше в привличането на испанеца психологически допинг във връзка с прословутите шест минути в Истанбул, за които дори се направиха игрални филми, то неговата идея вече може да се счита за фалирала.

Срещата с Милан практически приключи в 5-ата минута, след като Марко Матераци фаулира Златан Ибрахимович и шведът реализира оказалата се победна дузпа. Дори и след спорния червен картон на Игнацио Абате от отбора на "червено-черните", символичните им домакини нямаха идея как да преодолеят вратаря Абиати и повечето техни удари минаваха над неговата горна греда.

От своя страна, Милан изнесе една мъжка битка, тъй като след тежките контузии на Индзаги и Пато, вариантите в атака се сведоха до летните попълнения Робиньо и Ибрахимович плюс Роналдиньо зад тях.

Именно травмите могат да служат като някакво оправдание на Бенитес, тъй като едва ли неговият предшественик би пуснал като титуляри в дербито 18-годишния Джоел Чуквума Оби или позабравения ветеран Марко Матераци.

Още докато беше в Ливърпул, испанецът направи безпрецедентна серия от 100 поредни мача, без да повтори състава от предходния двубой и сега съдбата си направи лоша шега с него, давайки му възможност да пренарежда футболистите дори против своята воля.

Каквато и да е причината за падението на еврошампионите, тифозите вече започнаха пренебрежително да наричат специалиста Гафа Бенитес, а съвсем скоро кредитът на доверие, който му бе отпуснат от сектора "Курва Норд", където се събира агитката на  Интер, вече ще загуби своята давност.

А за разлика от преданата до глупост трибуна „Коп" в Ливърпул, законите на италианските ултрас са твърде сурови за провинилите се.

Ако сравним първите 16 мача на Бенитес начело на Интер с тези на Моуриньо, виждаме една ярка разлика от 8 пункта в полза на Специалния.

Въпреки че португалецът направи комични трансфери с привличането на Рикардо Куарешма и Мансини, още от самото начало той наложи своето 4-3-3 и тимът записа 10 победи, 5 равни и само 1 загуба при голова разлика 26:11.

При Бенитес головото съотношение е приблизително същото - 24:15, но то е идва от 7 победи, 6 равни и 3 загуби.

Навремето Моуриньо успокои тифозите с думите, че му остава да поработи върху манталитета на играчите, докато сега явно играчите ще трябва да променят манталитета на своя треньор.

Защото за Рафа може и да не е срамно да имаш четири поредни неуспешни мача с Тотнъм, но за европейския клубен шампион е срамота да бъде разнасян от четвъртия в Англия и най-вече от уелсеца Гарет Бейл, който в националния си отбор бе напълно обезвреден от състезатели на Литекс, Алания и Университатя (Крайова)...

Със сигурност тифозите на Интер се чувстват ужасно, че след като в хореографията си преди дербито показаха трите трофея на своя вечен съперник, накрая трябваше да напуснат трибуните само със спомена за тях.

Защото вече на всеки е ясно, че Серия "А" излиза от етнообразието, което я налегна след скандала Калчополи, а своя немалък принос за прогреса за останалите отбори има и самият Рафа Бенитес...

Oще: гарет бейл  давиде балардини  дженоа  жозе моуриньо  златан ибрахимович  интер  италия  ливърпул  марко матераци  масимо морати  милан  палермо  рафаел бенитес  сампдория  серия а  тотнъм  хавиер пасторе  шампионска лига