Нов голов трилър: Ливърпул и Уотфорд си вкараха по 3

Със спорен гол в добавеното време Уотфорд измъкна равенство 3:3 срещу гостуващия Ливърпул в мач от първия кръг на Висшата лига.

Уотфорд започна отлично и в осмата минута Стефано Окака Чука откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер на Хосе Холебас.

Ливърпул изравни в 29-ата минута, когато Садио Мане направи двойно с Емре Джан и навлезе в ляво в пеналта, след което с хубав удар по диагонала преодоля Еурелио Гомеш.

Само три минути по-късно Уотфорд отново взе аванс. Том Клевърли беше изведен в дясно в центрира остро по тревата в малкото наказателно поле, откъдето непокритият Абдулай Дукуре засече в мрежата.

С два бързи гола след почивката Ливърпул стигна до обрат. Роберто Фирмино изравни в 55-ата минута от дузпа, а две минути по-късно Салах вкара отблизо на празна врата за 3:2.

Двубоят отиваше към победа на гостите, но малко преди края Уотфорд се спаси от загуба. Холебас центрира от корнер към близката греда, 20-годишният бразилски дебютант Ричарлисон овладя и опита да шутира от малък ъгъл, топката се отклони от Жоел Матип, след това Симон Миньоле я изби в напречната греда, а Бритос от метър направи добавка с глава, като попадението беше зачетено, въпреки че уругвайският защитник беше в положение на засада.