Игуаин смълча препълнения "Сан Сиро"

Гонсало Игуаин откри резултата в средата на първото полувреме с удар от 15 метра след подаване на Пауло Дибала. Снимка: Getty

Ювентус победи големия си съперник Милан с 2:0 като гост в първа среща от 11-ия кръг на италианското футболно първенство. С третия си пореден успех в калчото възпитаниците на Масимилиано Алегри събраха 28 точки и изместиха от върха с гол по-добра голова разлика Наполи, който утре приема Сасуоло.

Милан пък остана осми с 16 точки, след като загуби за четвърти път в последните си шест срещи в Серие "А", в които има само един успех.

Домакините пропуснаха страхотна възможност да изравнят секунди преди почивката, когато Никола Калинич отблизо намери напречната греда.

Игуаин оформи победата на Юве в 63-ата минута отново с хубав изстрел по тревата, след като получи пас от Куадо Асамоа, измъкна се леко в дясно в пеналта и шутира прецизно към близкия ъгъл.