Суарес с нов рецитал при успех на Барса

След като вкара два гола през седмицата на Манчестър Сити в мач от Шампионската лига, днес Луис Суарес вкара един гол и изработи попадението на Лео Меси

Нападателят на Барселона Луис Суарес продължава да доказва, че трансферът му на "Камп Ноу" не е бил грешка.

След като през седмицата вкара две попадения в Шампионската лига, днес бившият стрелец на Ливърпул отново бе главно действащо лице при успеха на каталунския град с 3:1 над Гранада.

Иван Ракитич откри резултата в 25-та минута след избит удар на Суарес, който за пореден път бе подпомаган дейно от Лео Меси и Неймар в предни позиции.

Уругвайският нападател реализира в 49-та минута, а в 70-та преодоля защитата на андалусийския тим, премина през вратаря и подаде на открития Меси, който на празна врата направи резултата 3:1, след като 20 минути по-рано играчите на Гранада върнаха едно попадение от дузпа.

При попадението останаха съмнения за засада на аржентинския нападател, който реализира 27-мия си гол в Ла лига от началото на сезона.

Така до изиграването на срещата на Реал Мадрид, каталунският гранд се доближи на точка от Белия балет, който оглавява временното класиране.