Ливърпул с обрат срещу Бърнли

Вайналдум бе най-съобразителен в противниковото наказателно поле и изравни с първия точен удар за домакините – 1:1. Снимка: Getty

Ливърпул постигна обрат с 2:1 над Бърнли в среща от от 28-ия кръг на Висшата лига. Ашли Бранс даде ранен аванс на готите, но момчетата на Юрген Клоп заслужиха трите точки след две попадения, дело на Джоржиньо Вайналдум и Емре Джан.

Бърнли наказа неконцентрираните бранители на съперника още в началните минути, когато Ашли Барнс засече подаване от дясно и реализира с глава.

„Червените“ оказаха моментален натиск в опит да търсят изравняване, но не реализираха възможностите си. Все пак, в добавеното време на първата част Вайналдум бе най-съобразителен в противниковото наказателно поле и изравни с първия точен удар за домакините – 1:1.

Обратът стана факт в 61-ата минута, когато Джан изпълни удар по земя от над 25 метра. До края имаше шансове и пред двата отбора, но резултатът не се промени.