Сити даде успешен старт на сезона

"Гражданите" доминираха напълно

Манчестър Сити победи Брайтън като гост с 2:0. Серхио Агуеро откри резултата в 70-ата минута, а пет минути след това Люис Дънк си отбеляза автогол, с който оформи крайния резултат.

Голове на Габриел Жезус бяха отменени първо заради игра с ръка, а след това и заради засада, но в 70-ата минута Сити все пак поведе. Кевин Де Бройне не възползва от грешка на Дейл Стивънс в средата на терена, отне топката и подаде пред наказателното поле към Давид Силва, който с едно докосване изведе Серхио Агуеро в дясно в пеналта и аржентинецът не пропусна да преодолее Мат Райън.

Така Агуеро се разписа в първия кръг за шести път в последните седем сезона, а Брайтън стана 30-ият отбор във Висшата лига от 31 съперника, на които той успява да вкара гол.

Пет минути по-късно манчестърци решиха всичко с второ попадение. Фернандиньо центрира от дясно и в опита си да попречи на Жезус да засече Люис Дънк от пет метра с глава прати топката в собствената си врата.