Лудият кръг за ФА къп в снимки

Кике от Мидълзбро празнува пред агитката на отбора втория гол на отбора, който изхвърли Манчестър Сити след победа с 2:0 на неговия стадион.
Райън Доналдсън и Том Чемпиън от Кеймбридж се радват, след като отборът им удържа 0:0 със звездния Манчестър Юнайтед.
Джеф Шлъп от Лестър куфее след победния гол във вратата на Тотнъм в Лондон.
Футболистите на Шефийлд Юнайтед се радват на изравнителното попадение като гости на Престън Норд Енд.
Маруан Чамак от Кристъл Палас преодолява вратаря на Саутхемптън Фрейзър Форстър.
Филипе Мораис от Брадфорд празнува, след като е отбелязал във вратата на Челси.
Виктор Аничебе от Уест Бромич и Майкъл Морисън то Бирмингам по време на лютото дерби.
Руди Гестед бележи втория гол за Блекбърн. Роувърс пробиха до третия кръг след 3:1 над Суонзи у дома.
Вратарят на Болтън Адам Богдан спасява шут на Фабио Борини от Ливърпул.
Кракът на Андреас Вайман от Астън Вила до главата на Адам Смит от Борнемут.
Тио Уолкът се разписа във вратата на Брайтън след само 89 секунди игра.

Турнирът ФА къп е създаден, за да има изненади, но четвъртият кръг на надпреварата през изминалия уикенд предложи някои наистина шокиращи резултати.

Всъщност - всичко започна още в петъчна вечер, когато Кеймбридж удържа геройско 0:0 срещу Манчестър Юнайтед на култовия си стадион "Аби Стейдиъм", чиито трибуни отвън доста наподобяват кравеферма.

Градът е известен с академичната си общност, но не и с футболните успехи на местния тим. Най-значимите постижения на Кеймбридж са именно в най-старата футболна надпревара.

В два поредни сезона (1989/1990, 1990/1991) "жълто-черните" достигат до четвъртфиналите, с което се изчерпва всичко по-значимо в историята им.

В събота сутринта Ван Гаал и отборът му бяха доволно осмяни в пресата и електронните издания на Острова, но издънката на "червените дяволи" бе нищо на фона на това, което предстоеше.

И колкото и да е неприемлив "хикса" срещу отбор средняк от четвъртото ниво на английския футбол, Манчестър Юн. ще има възможността да поправи грешката си.

Челси и Манчестър Сити обаче напуснаха надпреварата рано-рано след болезнени загуби у дома съответно от Брадфорд и Мидълзбро.

Вижте в галерията кои снимки избра "The Guardian", за да илюстрира четвъртия кръг в турнира за ФА къп.