След много треперене Лудогорец се класира с 1:1 срещу Хофенхайм

Вандерсон направи някои пропуски, но вкара скъпоценния гол, който изпрати Лудогорец напред Снимка: Getty Images

С огромни мъки Лудогорец се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа след 1:1 в гостуването на Хофенхайм в последния мач от група "C".

Шампионите на България не играха добре и бяха затруднени от вече отпадналите от надпреварата немци, които бяха заложили на доста резерви и млади момчета в състава си.

Треньорът на гостите Димитър Димитров-Херо беше пуснал състав с трима дефанзивни халфове и без чист нападател, а в предни позиции действаха Мисиджан и Вандерсон по крилата и Марселиньо в центъра.

Лудогорец изнесе много слабо първо полувреме, макар че започна спокойно мача и даже наложи натиск в началните минути.

Хофенхайм обаче постепенно успя да задържи топката и добиваше все повече самочувствие с всяка следваща минута. В 25-ата минута Натанаел увисна елементарно по левия фланг, играчите на Хофе комбинираха и след центриране по земя Филип Охс засече във вратата за 1:0.

В следващите минути Лудогорец показа признаци на събуждане, но Марселиньо не успя да засече с глава центриране отдясно. В 35-ата минута при най-добрата атака на „орлите" за частта Горалски и Мисиджан комбинираха на скорост, но топката дойде на левия крак на Вандерсон и той стреля разочароващо в аут.

Второто полувреме започна критично с чисто положениe за Хофенхайм, Ренан обаче спаси. По това време Истанбул ББ вече водеше на Брага с 1:0 и при тези резултати Лудогорец отпадаше.

В 61-ата минута Вандерсон получи дълга топка от Марселиньо, помогна си и с ръка, за да я обработи и завърши точно покрай Кобел за 1:1.

"Орлите" заиграха по-добре и направиха още няколко опасни атаки. В 83-ата минута обаче Кешеру безразсъдно изрита без топка Бичакчич и беше изгонен от съдията с директен червен картон.

Така последните минути станаха инфарктни за Лудогорец - те трябваше да удържат равенството с човек по-малко, за да си гарантират продължаването напред. Хофенхайм се вдигна на щурм и в 94-ата минута пропусна чиста ситуация след статично положение, а после Мисиджан не успя да завърши контраатаката, въпреки че вратата на германците беше останала празна.

Все пак резултатът остана непроменен и Лудогорец излиза като втори отбор в групата със събраните 9 т. Брага остана на първото място с 10, макар че загуби от Истанбул Башакшехир с 1:2.