Моуриньо отказа да приеме загубата, за него резултатът е 1:1

Жозе Моуриньо каза, че е видял само два гола, но не и първия на Хъл Снимка: Getty Images
Жозе Моуриньо каза, че е видял само два гола, но не и първия на Хъл

Жозе Моуриньо отказа да признае поражението от Хъл Сити с 1:2 на полуфиналите за Купата на лигата, което спря серията без поражения на Манчестър Юнайтед на 17.

Въпреки загубата, „червените дяволи” се класираха за финала след общ резултат от 3:2, където ще срещнат Саутхемптън. „Светците” се класираха за мача за трофея след две победи с по 1:0 над Ливърпул.

Мениджърът на Юнайтед обаче отказа да признае поражението.

„Мисля, че 17 мача без загуба е страхотно. Ние не загубихме. Мачът свърши 1:1. Видях само два гола. Видях гола на Погба и техния гол – страхотен гол след страхотно центриране”, каза Специалния след мача.

Хъл поведе през първото полувреме, след като реферът Донатън Мос затвърди неадекватността на английските съдии през този сезон, отсъждайки нелепа дузпа, превърната в гол от Том Хъдълстоун.

Пол Погба изравни в средата на втората част, а Омар Ниасе оформи крайното 2:1 за „тигрите” пет минути преди края.

Финалът за Купата на лигата между Манчестър Юнайтед и Саутхемптън ще се играе на 26 февруари на „Уембли” от 18:30 часа българско време.