Нашите приключиха с Лига Европа | sportcafe.bg

Нашите приключиха с Лига Европа

Светлин Стратев 23.11.2012, 11:52 (обновена 25.11.2012, 04:12)

1 от 3 снимки Назад Напред

Уникалният гол на Йевхен Коноплянка, който изхвърли Станислав Манолев и неговият ПСВ от Лига Европа

Малко неочаквано, но българското участие в Лига Европа, приключи още кръг преди края на груповата фаза на турнира. ПСВ на Станислав Манолев загуби с 1:2 у дома от Днепър (в 87-та минута нашият човек бе заменен от Локадиа), а Твенте на Ники Михайлов (не игра заради контузия) и Партизан на Иван Иванов (90 минути за Русия) завършиха наравно, съответно 0:0 с Хановер и 1:1 с Нефтчи и отпаднаха от напдреварата.

Мачът на последния наш сънародник в ЛЕ - македонецът Дарко Тасевски, бе отложен заради атентат в Тел Авив, но и да се бе играл, едва ли неговият Ирони (Кирият Шмона) щеше да победи Атлетик (Билбао).

Фантастичният гол на Днепър

Въпреки загубата, Манолев имаше шанс да види един уникален гол. Мачът вървеше към справедливо равенство, след попадения на Вайналдум за ПСВ и Селезньов за Днепър, когато на сцената излезе украинският национал Йевхен Коноплянка.

В 74-та минута той получи пас на няколко метра пред наказателното поле и със страхотен прав вътрешен удар с лека парабола препарира вратаря на холандците Бой Ватерман. Нещо подобно Коноплянка сътвори и на „Уембли" през септември, когато отново вкара страхотно попадение за равенството 1:1 на Украйна с Англия.

Към този играч вече сериозен интерес проявяват няколко руски гранда, както и местните Динамо (Киев) и Шахтьор и е почти сигурно, че той ще напусне Днепър през зимната пауза.

Шокиращият пропуск на Либор Козак от Лацио

Римските „орли" завършиха 0:0 с Тотнъм в постен мач, който ще бъде запомнен преди всичко със сблъсъците извън терена, отколкото с тези на него.

В средата на втората част се посмяхме доста, когато нападателят на Лацио Либор Козак направи пропуска на кръга. Чехът излезе сам срещу Юго Лорис, който твърде рано плонжира в ляво, и Козак само трябваше да насочи топката в опразнената му дясна половина. Двадесет хиляди души на „Олимпико" скочиха от местата си, готови да отпразнуват гол, но после си седнаха като попарени (да не кажем още по-силна дума), защото от три метра Козак прати топката в аут.

Следваха бурни освирквания...

Група А наистина се оказа „желязна"

Кръг преди края на груповата фаза, дори и последният отбор в Група А - Удинезе, може да продължи напред в турнира. Снощи „фриуланите" загубиха като гост на Анжи с 0:2, след голове на Крис Самба и Самуел Ето'О, но при убедителна победа над Ливърпул у дома и загуба на Йънг Бойс от руснаците, продължават напред.

Мърсисайдци пропуснаха да подпечатат визите си за 1/16 финалите, след като допуснаха късен гол от швейцарците на „Анфийлд". За разлика от другите пъти, сега Брендън Роджърс бе заложил на повечето си титуляри.

Ливърпул водеше играта и в резултата с 2:1, но в 88-та минута допусна Елсад Зверотич да остане свободен пред наказателното поле и с тежък шут да разстреля Пепе Рейна (вторият най-красив гол за вечерта). Сега Пул не трябва да губи в Италия, ако иска да продължи напред.

Друг италиански тим - Интер, също имаше мизерен четвъртък. „Нерадзурите" излязоха с резервите в Казан и бяха разбити от Рубин с 0:3, след попадения на Карадениз и Рондон (2). Поражението е по-скоро удар по тяхната чест, защото Интер от отдавна си беше осигурил класиране за следващия етап на Лига Европа.

Oще: анжи  българия  дарко тасевски  днепър  иван иванов  интер  йевхен коноплянка  йънг бойс  лацио  либор козак  ливърпул  лига европа  николай михайлов  партизан  псв  рубин  станислав манолев  твенте  тотнъм  удинезе  участие