Светлин Стратев 12.11.2012, 12:31 (обновена 14.11.2012, 09:00)

1 от 4 снимки Назад Напред

Лудогорец, Левски

Снимка: © Gong.bg

Лудогорец - Левски - неделя, 18.11., 16:30 часа, пряко по ТВ+

Рокадата на върха в А група вече е факт. След 12 кръга, в които еднолично бе окупирал първото място, Лудогорец отстъпи водачеството на Левски. Интригуващото е, че това се случи точно в навечерието на голямото дерби между двата тима, което е идната неделя в Разград.

В миналия кръг Левски имаше привидно лесна задача, приемайки 14-тия в класирането Ботев (Враца) на „Герена". Ранното попадение на Марсиньо обаче успокои прекалено много „сините", които рязко свалиха оборотите и за малко не бяха наказани. Пламен Илиев се намеси на няколко пъти, а гол на Жайро бе отменен заради засада. Показателно беше, че феновете на Левски изпратиха отбора с освирквания за почивката.

Втората част отново започна с повече положения за Ботев. Илия Илиев - Майстора изпълни страхотен пряк свободен удар, но топката профуча покрай вратата. Левски обаче отново бе по-коцентриран пред гола и реши мача в 72-та минута. Необичайно, но десният бек Дъстли Мюлдер се оказа в наказателното поле на гостите, пребори се с двама защитници и с невероятен удар с левия крак направи 2:0.

Съставът на Илиян Илиев вече знаеше, че трите точки му гарантират първото място, защото мачът на Лудогорец със Славия бе завършил преди началото на срещата с Ботев. „Крейзи форест" не успя да победи „белите" на техния стадион. Срещата спокойно може да се определи като постна, но все пак Лудогорец имаше по-чистите положения. Миро Иванов не уцели вратата от близко разстояние, а румънецът Козмин Моци стреля с глава в напречната греда.

Хубавото и за двата отбора, преди голямото дерби, е че почти нямат кадрови проблеми. Болки в Левски изпитва единствено Станислав Ангелов, който е с травма в глезена, но най-вероятно ще се възстанови до мача с Лудогорец. Ивайло Петев пък до ден-два ще има на разположение Емил Гъргоров и Гилерме Шоко, които пропуснаха срещата със Славия. Наставникът на Лудогорец пусна подопечните си в тридневна пълна почивка, за да са напълно свежи и отпочинали за сблъсъка с Левски. „Сините" ще трябва да се борят и срещу една доста съмнителна тенденция - вече 51 поредни мача (над две години), срещу „зелените" от Разград не е свирена дузпа в официален мач!

Нищо впечатляващо не се случи в останалите срещи. ЦСКА не успя да бие коравия тим на Черно море във Варна, Берое удари Литекс у дома и дръпна няколко места в класирането.

Продължава свободното падане на Локомотив (София). „Железничарите" вече 7 поредни срещи не познават вкуса на победата, а този път палачът за тях се оказа Пирин (Гоце Делчев). Играчите и спортно-техническият щаб на Локо има най-малка вина за случващото се, при положение, че получават заплати веднъж на няколко месеца и то със задна дата.

Все пак позитивен знак за клуба е изграждането на нови игрища, което стартира преди десетина дена. В Требич вече на разположение е чисто нов тренировъчен терен, ремонтира се и една от залите на стадион „Локомотив". Вероятно най-сетне ще бъде затревена и сгурията до паркинга пред сектор А, покрай която бяха отрязани почти всички по-големи дървета, с цел да се улесни евентуалното разширяване на терена и поставянето на ограда и трибуните.

Впрочем сгурията така или иначе щеше да се сдобие с растително покритие в скоро време - в едната й половина от само себе си вече изби трева, а ъглите на игрището са превзети от големи туфи храсти...

Oще: а група  берое  ботев (враца)  българия  дъстли мюлдер  жайро. илия илиев  ивайло петев  илиян илиев  козмин моци  левски  локомотив (софия)  лудогорец  марсиньо  мирослав иванов  пламен илиев  славия  цска  черно море