Бразилия удари Франция в контрола

Неймар отбеляза втория гол за бразилците. Снимка: Getty Images
Неймар отбеляза втория гол за бразилците.

Бразилия победа Франция с 3:1 като гост в контрола на "Стад дьо Франс".

Преди срещата, която беше повторение на финала на световното първенство през 1998 г. на терена излязоха част от световните шампиони начело с Тиери Анри и Зинедин Зидан.

Двубоят започна по мечтан начин за "петлите", след като бранителят отбеляза Рафаел Варан откри в 21-та минута след удар с глава.

Пет минути преди края на полувремето обаче халфът на Челси Оскар изравни след взаимодействие с нападателя на Хофенхайм Фирмино, който се справи с Морган Шнейдерлин.

В 57-та минута гостите излязоха напред в резултата чрез суперзвездата Неймар, който беше изведен в наказателното поле от Вилиан.

В 69-ата минута пък Луис Густаво направи 3:1, след като надскочи трима бранители на домакините в наказателното поле при изпълнение на корнер и се разписа с глава.