Нова победа за Милан с два гола на Кеси

Милан записа две поредни победи за първи път от септември насам

Милан победи с 2:1 в гостуването си на Каляри, благодарение на два гола на Франк Кеси.

"Росонерите" трябваше да обръщат резултата, след като още в осмата минута изоставаха с 0:1 след гола на Николо Барела.

Гостите реагираха бързо и обърнаха още преди почивката. Франк Кеси първо вкара за 1:1 от дузпа в 36-ата, а шест по-късно вкара и втория си гол в мача, оформяйки крайното 2:1.

Двубоят бе спиран често заради многобройни нарушения, главно извършвани от футболисти на домакините.

В края и двата отбора останаха с човек по-малко. Първо с втори жълт картон бе изгонен Рикардо Родригес от Милан в 80-ата минута, а две преди края на редовното време втори жълт получи и голмайсторът на Каляри - Барела.

В 95-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но удар с глава на Паволети след центриране от корнер мина на сантиметри покрай вратата на Донарума.

Победата изкачи Милан до седмата позиция, като "росонерите" имат вече 31 точки. Каляри остава на 16-ата позиция с 20.