Арогантната Англия и слабата Русия: 5 извода след края на група B

Физиономията на Рой Ходжсън казва всичко, след като неговият отбор изпусна първото място в група B...
Арогантността на Рой Ходжсън коства първото място на Англия
„Трите лъва“ излязоха като сигурни победители срещу Словакия. Рой Ходжсън направи цели седем промени в сравнение с мача срещу Уелс. Замени двамата си крайни бранители – Кайл Уокър и Дани Роуз – които бяха едни от най-хвалените за работата си в отбора след първите два мача. Извади Рууни, Стърлинг и Кейн, които не бяха кой знае колко полезни в първите два мача, но със сигурност бяха по-добри от Стъридж, Уилшър и Варди срещу Словакия. И накрая – даде почивка на Деле Али, но го пусна като резерва и точно той създаде най-чистото положение в мача, при което Шкъртел трябваше да чисти от голлинията. Ходжсън не може да си позволи нов подобен експеримент, ако не иска да поеме към родината още след 1/8-финалите.
Словаците бяха дотук
Словакия почти сигурно си осигури място на 1/8-финалите като един от четирите най-добри трети отбора в групите, но дебютното участие на словаците изглежда, че ще приключи там. Ако се класира, тимът на Ян Козак ще срещне или победителя в група C, или този от група D. Това най-вероятно ще означава мач срещу Германия или Испания. А срещу подобни отбори Марек Хамшик и компания не изглежда да имат големи шансове.
Уелс удря рано
На Евро 2016 свикнахме да не виждаме много (или често изобщо) голове през първата част, но не такъв е случаят с Уелс. „Драконите“ вкараха през първите 45 минути и в трите си мача от груповата фаза, като имат цели четири (от общо шестте) отбелязани попадения в този период. Ето върху какво трябва да се фокусира евентуалният съперник на Уелс.
Гарет Бейл и Аарън Рамзи се опитват да спечелят трофея сами
Всички знаехме, че Уелс ще разчита главно на Гарет Бейл и Аарън Рамзи на Евро 2016. Така и стана. Бейл вече е голмайстор №1 на турнира с три гола, а Рамзи се отчете с гол и асистенция срещу Русия. За да направи нещо повече на дебютното си Евро обаче, Уелс ще се нуждае всичките линии да се представят на най-високо ниво. Особено защитата, която бе виновна и при двата гола на Англия, а Ашли Уилямс бе човекът, който не си свърши работата тогава.
Русия трябва да направи пълна промяна много скоро, за да избегне домашно унижение
Сборная напусна Евро 2016 след две загуби и едно късметлийско равенство, дошло в последната минута срещу Англия. В двубоя срещу Уелс руската защита бе пълна трагедия, като и при трите попадения голмайсторите на „драконите“ бяха оставени сами срещу Акинфеев. Русия ще бъде домакин на Световното първенство след две години и ако не иска да се изложи пред собствена публика, е време за сериозни промени.

Уелс завърши на върха в група B в първото си участие на европейски футболни финали.

С голове на Аарън Рамзи, Нийл Тейлър и Гарет Бейл островитяните не оставиха никакъв шанс на Русия и отнесоха Сборная с 3:0.

Гарет Бейл пък се изкачи на върха в голмайсторската класация, като вече има три попадения – звездата на Реал Мадрид се разписа във всеки един от мачовете на Уелс в груповата фаза, превръщайки се в едва седмият футболист с подобно постижение на европейско първенство.

Нулевото равенство между Англия и Словакия пък отреди втората позиция на „трите лъва“.

Рой Ходжсън не бе доволен, и с право, въпреки че голяма част от вината може да поеме самият той след многото промени, които направи в състава си.

Хиксът обаче бе добре дошъл за словаците, които събраха четири точки и най-вероятно ще попаднат сред четирите най-добри трети отбора и ще продължат на 1/8-финалите.

В галерията ви представяме 5 извода след края на група B.