Фиорентина спря Рома за първото място

Фиорентина стигна до единствения гол в 82-та минута.

Фиорентина спря устрема на Рома към първото място в италианското първенство по футбол, след като победи "вълците" с 1:0 у дома в мач от четвъртия кръг на Серия "А".

"Виолетовите" са с актив от шест точки и заемат осмо място, докато Рома е на трета позиция с точка повече и общо три изоставане от лидера Наполи.

Фиорентина стигна до единствения гол в 82-та минута, когато Ненад Томович подаде на Милан Бадели пред наказателното поле, а той стреля силно към вратата на Рома. Топката се отклони от дясната странична греда и влетя в мрежата зад Войчех Шчесни за крайното 1:0.