Резервата Уелбек спаси Арсенал срещу Норич

Оливие Жиру даде асистенцията за победния гол на Дани Уелбек

Арсенал победи изключително трудно Норич с минималното 1:0 у дома в мач, в който някои от феновете на „Емирейтс” изразиха откровено недоволството си срещу Арсен Венгер и липсата на резултати в последните години.

За да затвърди мнението на част от трибуните, Норич игра много по-добре през първата част и принуди на два пъти Петр Чех да спасява „артилеристите”.

През вторите 45 минути ситуацията на терена не се промени коренно, но при една бърза атака Арсенал успя да вкара победното попадение.

Алекс Иуоби започна като титуляр, но в 56-ата минута бе заменен от Даниел Уелбек, който само три минути по-късно донесе победата на „артилеристите”.

След победата Арсенал изпревари Манчестър Сити и временно излезе на третото място в класирането с 67 точки, на три пред „гражданите” и на две зад втория Тотнъм.

„Гражданите” са гости на Саутхемптън в неделя, а Тотнъм гостува на Челси в понеделник вечер.