Берое удари Лудогорец

Лудогорец изигра най-слабия си мач през пролетта. Снимка: Levski.bg
Лудогорец изигра най-слабия си мач през пролетта.

Берое победи шампиона Лудогорец с 2:0 в мач от 27-ия кръг на А футболна група. В 38-та минута домакините откриха резултата след центриране от ъглов удар и разбъркване сред защитата на гостите.

Георги Костадинов свали топката с глава, тя попадна в Иво Иванов и той от три-четири метра изпрати топката в мрежата на Владислав Стоянов - 1:0 за Берое.

В 42-та минута Лудогорец бе много близко до изравняването. Роман Безяк центрира към Абел Анисе, който стреля с глава от непосредствена близост, но топката мина край лявата греда на Илко Пиргов.

В продължението след края на първото полувреме домакините имаха чудесна възможност да увеличат аванса си. Георги Костадинов бе изведен много добре в наказателното поле, но се забави с удара и прати топката в тялото на бранител.

След това Игор Джоман също стреля от границата на наказателното поле, но топката мина край дясната греда.

В 62-та минта Атанас Зехиров, който е бивш юноша на ЦСКА, направи страхотен индивидуален пробив по десния фланг, преодоля Браян Ангуло и хвърлилия се на шпагат Александър Александров и с точен диагонален удар по тревата изпрати топката в мрежата на Владислав Стоянов - 2:0 за Берое, което бе и крайният резултат.