Арсенал победи Дортмунд и продължава напред

Санчес отбеляза втория гол за лондончани.

Арсенал си осигури участие на осминафиналите на Шампионската лига, след като победи Борусия Дортмунд с 2:0 като домакин и остана на пет точки пред Андерлехт в група "D".

Англичаните изостават с два пункта от лидера Борусия, а Галатасарай е аут от евротурнирите след 0:2 срещу Андерлехт.

Арсенал поведе в резултата още във втората минута на мача, когато Яя Саного получи пас от Санти Касорла в наказателното поле и остана сам срещу Роман Вайденфелер, който беше безпомощен при удара.

Момчетата на Арсен Венгер имаха и голям късмет при това попадение, защото видеоповторенията оставиха съмнения за засада на Саного при паса на Касорла. Съдията Виктор Касай обаче призна гола и Арсенал поведе с 1:0 на "Емиратс".

Алексис Санчес реши срещата в 57-та минута, когато Касорла записа втората си асистенция в мача. Испанецът пусна топката към чилийския си съотборник, който я овладя извън наказателното поле и стреля към левия ъгъл на вратаря Вайденфелер.

Той отново не успя да стигне до нея и Арсенал поведе с 2:0. Шансел Мбемба вкара двете попадения в полза на Андерлехт срещу Галатасарай, с което белгийците спечелиха третото място в групата и продължават напред към елиминациите на Лига Европа.