Интер излезе начело след победа в дербито с Милан

Фреди Гуарин донесе успеха за „нерадзурите”

Отборът на Интер излезе еднолично на първата позиция в Серия „А”, след като спечели с минималното 1:0 дербито на Милано. Фреди Гуарин донесе победата на „нерадзурите” срещу градския съперник Милан.

Тимът на Синиша Михайлович имаше няколко възможности да отрие резултата през първата част, но Луис Адриано на три пъти пропусна, изведен в прекрасни позиции.

Втората част започна по-добре за символичните домакини и в 58-ата минута Фреди Гуарин се разписа с фантастичен удар извън наказателното поле.

До края на дербито Милан се опита да стигне до изравнителен гол. На терена се появи Марио Балотели, който отправи един страхотен удар към вратата на Ханданович, но топката се отби в дясната греда.

След победата Интер е с пълен актив от девет точки, а следващите шест отбора са с по седем. Милан остава на 12-ата позиция с три.