Тотнъм обърна Арсенал с 2 гола на Хари Кейн

Хари Кейн вкара първия си гол в дербито на Северен Лондон с екипа на родния си тим - Тотнъм.
Месут Йозил бе извел Арсенал напред и подразни с жест феновете на домакините.

В луд лондонски сблъсък Тотнъм обърна Арсенал от 0:1 до 2:1 и го прескочи в класирането на Висшата лига. И двата гола, взривили стадион "Уайт Харт Лейн", вкара Хари Кейн - новият герой на Тотнъм.

Месут Йозил изведе напред Арсенал в 11-ата минута след контраатака, но гостите почти не излязоха от полето си в следващите 45 минути. В 56-ата закономерно Кейн изравни и мачът се превърна в зрелище.

Изпускаха и Арсенал, и особено домакините, които напираха с по-голяма стръв за победа. Тотнъм спечели, когато пак Кейн заби 22-рия си гол за сезона (в 25 мача като титуляр във всички турнири) и полудя от радост.

Юношата на Тотнъм прати отбора си с 43 т.. на четвърто място, с равен актив с третия Манчестър Юнайтед, който в неделя гостува на Уест Хем. Арсенал остава шести с 42 т.