Скука в Манчестър! Грозен мач и две нули

Фелайни и Моуриньо си го изкарват на четвъртия съдия след изгонването на белгиеца в 84-ата минута Снимка: Getty Images

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед направиха разочароващо 0:0 в отложеното градско дерби на Висшата лига.

На „Етихад" домакините бяха по-активни през повечето време, но бяха твърде неточни пред вратата, докато Юнайтед заложи на предпазлива тактика и стигна до точката, макар че остана и с човек по-малко заради изгонването на Маруан Фелайни десетина минути преди края.

Срещата започна равностойно, но първото положение беше за Сити. В 9-ата минута Агуеро засече центриране на Де Бройне и нацели външната страна на гредата.

В 24-ата минута лошо избиване на Клаудио Браво позволи на Мхитарян да обстрелва вратата му, но арменецът шутира право в стража на Сити.

Във втората половина на полувремето „гражданите" започнаха да доминират и притискаха съперника до края.

Нови положения имаше пред Агуеро на два пъти и пред Стърлинг, като Де Хеа успя да улови по страхотен начин шут на аржентинеца извън наказателното поле.

Шанс да стреля се откри и пред Коларов, но Де Хеа спаси и неговия удар. Точно в края на полувремето центриране на Рашфорд от пряк свободен удар беше засечено от Андер Ерера и малко раздели испанеца от целта.

През второто полувреме Манчестър Сити продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но така и не успя да стигне до гол, а „червените дяволи" изглежда откровено играеха, за да удържат нулевото равенство още преди да останат с 10 души.

Играта се накъса от все по-чести нарушения. В 84-ата минута изнервеният Маруан Фелайни първо направи грубо нарушение срещу Агуеро и получи жълт картон, а веднага след това отново фаулира съперника си, спречка се с него и го удари с глава при спряла игра, за което реферът Мартин Аткинсън нямаше как да не му връчи директен червен картон.

Дълбоко в добавеното време влезлият като резерва Габриел Жезус вкара топката във вратата на Де Хеа, но голът справедливо беше отменен заради засада.

Така двата отбора поделиха точката и продължават жестоката си борба за топ 4 в класирането. Манчестър Сити е на четвърто място с 65 точки, една по-малко от третия Ливърпул, който обаче има и мач повече. Манчестър Юнайтед е пети с 64 т.