Атлетико отмъкна първи трофей от Галактиката

Купата е за Атлетико!
Манджукич почна да се отплаща за трансфера от Байерн - първият му гол в официален мач носи трофей.
Симеоне обикаляше терена и снимаше радостта на агитката, която пееше песни и за него.
Рамос този път не спаси Реал, както го направи в Лисабон на финала на Шампионската лига.

Атлетико (Мадрид) вдигна високо Суперкупата на Испания с 1:0 над Реал и взе мъничко отмъщение за сълзите, които проля в Лисабон през май.

Тогава "белия балет" му измъкна от ръцете трофея в Шампионската лига с изравнителен гол на Серхио Рамос в последните секунди и 4:1 в продълженията, но в петък вечер на "Висенте Калдерон" триумфираха "червено-белите".

Марио Манджукич вкара още във 2-рата минута и въпреки куп положения и за двата тима, това остана единственият гол. След 1:1 в първия мач преди 4 дни, това 1:0 в реванша стигна на Атлетико.

Кристиано Роналдо бе резерва за Реал и влезе през второто полувреме. Анхел ди Мария остана извън групата, засилвайки слуховете, че ще бъде продаден.

Реал изпусна шанса за 6 трофея в сезона, но му остават още четири за печелене в галактическия му състав.

Атлетико вдига пети трофей в ерата "Диего Симеоне", като треньорът щастливо обикаляше терена след края и снимаше радостта на публиката с мобилния си телефон. По време на мача Ел Чоло бе изгонен от скамейката за скарване с четвъртия съдия.