Пелегрини: Битката за титлата не е свършила

Пелегрини е уверен, че Сити може да се пребори за титлата и този сезон Снимка: БГНЕС
Пелегрини е уверен, че Сити може да се пребори за титлата и този сезон

Равенството 1:1 срещу Челси доказва, че битката за титлата във Висшата лига далеч не е приключила. Това заяви мениджърът на шампионите на Англия Мануел Пелегрини след вчерашния мач, след който тимът му остана на 5 точки от лидера Челси.

Сити определено беше по-добрият отбор вчера, но Серхио Агуеро направи три сериозни пропуска, а Фернандиньо също пропусна едно хубаво положение. Челси обаче успя да опази резултата, а след изравняването на Сити в края на почивката, тимът на Моуриньо успя да затвори играта. Така до края на мача играчите на Челси не отправиха нито един удар към вратата на Сити.

„От първата минута на мача се опитвахме да вземем победата - обясни Пелегрини. - Няма как да съм доволен, че взехме само една точка, а не победата, но се гордея с играта на футболистите на Сити.

„Много е важно да стопим аванса на Челси, който сега е 5 точки, но максималното, което можем да спечелим оттук до края на сезона е 45 точки, така че битката да титлата далеч не е свършила. Този мач беше много важен за нас, но не и решаващият."

Пелегрини не сред треньорите, които харесват Моуриньо, но отказа да критикува директно играта на Челси.

„Мисля, че и двата отбора заложиха на стила на игра, който е най-добрият за тях. Не казвам, че Челси игра за равенство", обясни Пелегрини.