Евертън с нова победа, Борнемут и Уест Хем направиха интригуващ мач

Евертън се доближи до шестата позиция.

Евертън победи Уест Бромич с категоричното 3:0 в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Кевин Миралас, Морган Шнайдерлин и Ромелу Лукаку се разписаха за "карамелите". Успехът изкачи тима на две точки от намиращия се на шеста позиция Манчестър Юнайтед, който в понеделник гостува на Челси в четвъртфинал за ФА къп.

Борнемут се наложи с 3:2 над Уест Хем, а в герой за домакините се превърна Джошуа Кинг. Макар и да изпусна дузпа при 0:0 в 9-та минута, той наниза хеттрик и осигури точките за своя тим.

Хъл Сити се отлепи от предпоследното 19-то място и прати там Мидълзбро, след като взе важни три точки с 2:1 у дома от Суонзи.