Катастрофа за Челси на "Олимпико". Рома оглави група С

Рома зададе доста въпроси на Антонио Конте преди дербито с Юнайтед в неделя Снимка: Getty Images
Рома зададе доста въпроси на Антонио Конте преди дербито с Юнайтед в неделя

Две седмици след зрелищното 3:3 на „Стамфорд Бридж”, Рома отново вкара три гола, но Челси остана на нулата. Тимът на Антонио Конте тотално катастрофира в огледалния мач на „Олимпико” и загуби с 0:3.

„Вълците” взеха ранен, наистина ранен аванс и поведоха още преди да са изминали и 60 секунди. Ел Шаарауи вкара за 1:0 със страхотна бомба от дъгата.

Точно 35 минути по-късно отново Ел Шаарауи се разписа и удвои аванса на домакините, възползвайки се от грешка на Антонио Рюдигер при една дълга топка.

Челси организираше немалко атаки, удари на Еден Азар и Маркос Алонсо на няколко пъти затрудняваха Алисон, но освен изстрели отдалече и един фрапантен пропуск на Алваро Мората, „сините” не стигнаха до нищо наистина опасно пред противниковата врата.

20 минути след началото на втората част Диего Пероти оформи крайното 3:0 със страхотен удар извън наказателното поле.

Така Рома оглави група С с осем точки. Челси остава втори с пет.

Атлетико, който за втори път се провали срещу Карабах и стигна до само 1:1 у дома, е трети с три и е близо до отпадането. Карабах е последен с две.