Арсенал не прости на аматьорите от Сътън и е на четвъртфинал

Тио Уолкът и Лукас Перес вкараха головете, с които Арсенал спечели на малкия стадион в Южен Лондон Снимка: Getty Images

Без да срещне големи проблеми Арсенал се добра до четвъртфиналите за Купата на Англия след победа с 2:0 в гостуването на аматьорския Сътън.

"Артилеристите" се отнесоха достатъчно сериозно към екзотичния мач срещу отбора от петото ниво на английския футбол, направил фурор в турнира дотук. Мениджърът Арсен Венгер беше избрал състав почти изцяло от резервни футболисти и даде почивка на най-големите си звезди.

След няколко добри ситуации пред противниковата врата, гостите откриха резултата в 26-ата минута. Лукас Перес направи прострелно центриране от десния фланг, което обаче се превърна в коварен удар, Уолкът прескочи топката, тя излъга стража на Сътън Рос Уорнър и влезе във вратата му за 1:0.

Сътън не се предаде и продължи сравнително успешно да блокира футболистите на Арсенал, а шансът за домакините беше в 40-ата минута. Тогава Давид Оспина изчисти лошо пред вратата си и подари топката на футболист на противника, който обаче не успя да стреля добре и ударът му мина встрани.

Голът на успокоението за Арсенал дойде в 55-ата минута. При хубава атака на "топчиите" Начо Монреал центрира отляво и Уолкът отблизо засече в мрежата за 2:0. Малко по-късно дойде най-доброто положение за Сътън, но далечният шут на Рори Дийкън се удари в гредата.

Така Арсенал се класира напред и на четвъртфинала на ФА Къп ще срещне още един аматьорски отбор - първенецът в класирането на пета дивизия Линкълн. Този път тимът на Венгер ще има и домакинско предимство.