Антонио Конте в лагера на Рома, Принца навърши 50

Руди Гарсия и Антонио Конте на Тригория
В клуба отбелязаха половинвековния юбилей на Джузепе Джанини

Новият селекционер на Италия Антонио Конте посети базата на Рома, за да се запознае отблизо как протича финалният етап от подготовката на "вълците" преди старта на сезона в Серия "А".

Конте прекара няколко часа на Тригория и проведе разговори с наставника Руди Гарсия и италианските национали в състава на римляните. Във вторник вечерта Рома се представи пред феновете си на "Олимпико" със зрелищно 3:3 с турския Фенербахче.

Домакините първи откриха резултата в мача в 26-ата минута след точно изпълнена дузпа от Франческо Тоти. Фенербахче обаче бързо изравни чрез Бруно Алвеш в 32-ата минута и първото полувреме завърши 1:1.

През втората част Фенербахче взе преднина от два гола с попадения на Дирк Каут от дузпа в 51-та и Еменике в 59-та минута. Малко преди края на мача обаче Матия Дестро с два гола в 83-та и 88-та минута спаси тима си от поражение за крайното 3:3.

Руди Гарсия остана доволен от контролата. "Мачове като този трябва да ни служат за урок за в бъдеще. Вече имам ясна визия за състава след срещата с Фенербахче. Задачата ми е да мотивирам отбора си за битките в Калчото и Шампионската лига", заяви френският специалст.

Днес футболистите на Рома проведоха занимание във фитнеса, а в клуба отбелязаха значимо събитие. Един от най-обичаните играчи в историята на "вълците", Джузепе Джанини, празнува 50-годишния си юбилей.

Принца получи специални поздравления от всички в римския клуб.